Якимівське МУВГ є бюджетною організацією, яка знаходиться у сфері управління Державного агентства водних ресурсів України. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в Державному казначействі, круглу печатку, штампи, бланки та інші реквізити.

До складу управління входять 5 відділів і 17 виробничих підрозділів, у тому числі:

– 4 експлуатаційні дільниці;

-ремонтно-механічна майстерня, автогараж;

– електро-технічна лабораторія ЕТЛ 35;

– механізований загін;

– дільниця електрозв’язку та автоматики;

– дільниця по ремонту електро-механічного обладнання;

– база відпочинку “Меліоратор”;

– інформаційно-дорадчий центр.

ГОЛОВНИМИ ЗАВДАННЯМИ УПРАВЛІННЯ Є:

– здійснення комплексу робіт по експлуатації меліоративних систем, водогосподарських споруд міжгосподарського значення;

-подача води для зрошуваного землеробства Якимівського району Запорізької області та Генічеського району Херсонської області та ведення її обліку;

– раціональне використання водних і паливно-енергетичних ресурсів;

– виконання ремонту та утримання у справному стані гідротехнічних споруд на річках і каналах, підтримання їх проектної пропускної спроможності;

-здійснення контролю та сприяння підтриманню режиму обмеженою виробничої діяльності в смугах відводу на прибережних захисних смугах річок та інших водних об’єктах.

У Якимівському районі значитися понад 50 тис. га зрошуваних земель, протяжність міжгосподарської мережі 84 км. На балансі Якимівського міжрайонного управління водного господарства знаходиться 36 насосних станцій, оснащених 160 основними агрегатами. Установлена потужність насосних станцій становить 55,5 МВт, сумарна продуктивність становить 37,9 м3/с.

Водоподача на зрошувані землі здійснюється від Каховської та Приазовської зрошувальних систем по 2-м магістральних каналах і 4-м міжгосподарським розподільниках.

Господарства-водокористувачі в зоні обслуговування Якимівського МУВХ мають парк дощувальної техніки в кількості 193 одиниці.

Основні господарства водокористувачі:

ТОВ “Таврія” , ФГ “Алека”, ТОВ “Агро-Люкс”,

ФГ “Істок”, ПП “Аскон”, ТОВ “Фрідом Фарм Терра”,

ТОВ “Агро-Давидівка”, ТОВ “Оріяна-Агро”,

ТОВ “Орхідея”

В управлінні діє мобільний комплекс KL 250 top II із зварювання поліетиленових трубопроводів діаметром від 75 до 250 мм.

З урахуванням сформованих умов експлуатації та необхідності відновлення магістральних трубопроводів, внутрішньогосподарських трубопроводів і пристанційних комунікацій насосних станцій, в Якимівському МУВХ модернізований і додатково обладнаний мобільний комплекс МКИ-140М для відновлення трубопроводів методом нанесення внутрішньої полімерцементної ізоляції.

Для забезпечення контролю за режимом поливу сільськогосподарських культур в управлінні працює грунтова лабораторія. За заявками господарств-водокористувачів визначається вологість ґрунту в різні фази вегетації рослин на різних глибинах кореневмісного шару.

З 2012 р. в управлінні атестована пересувна водоизмерительная лабораторія, оснащена необхідним обладнанням, у тому числі ультразвуковим портативним расходометром УВР-011-А-К-М.

В управлінні широко використовуються полімерні метеріали в ремонтних роботах по відновленню деталей та вузлів, де традиційні методи неефективні, складні, неприпустимі.

Для діагностики насосно-силового обладнання застосовується балансувальний малогабаритний прилад БМ-6, який призначений для вимірювання параметрів вібрації, зняття форми механічних коливань спектрального аналізу і динамічного балансування роторів обертових механізмів власних підшипників. Прилад дозволяє вимірювати і аналізувати параметри вібрації з подальшою їх запису в енергонезалежну пам’ять, перегляду з аналізом і можливістю розвантаження даних в базу даних персонального комп’ютера.

В Якимівському управлінні працює атестована електро-технічна лабораторія (ЕТЛ-35), яка виконує електровимірювальні роботи на об’єктах Якимівського МУВХ, а також на об’єктах Запорізького облресурсов.

На базі управління відкритий обласний інформаційно-дорадчий центр, з метою надання допомоги сільгоспвиробникам в питаннях експлуатації та технічного переоснащення зрошувальних систем із застосуванням сучасних технологій і прогресивних способів поливу.

На території промислової бази працюють:

– цех з виробництва євровікон з металопластику;

– цех по виробництву еврозабора, тротуарної плитки, відливів, бордюрів, стовпчиків.

Якимівське міжрайонне управління водного господарства має базу відпочинку “Меліоратор”. Вона розташована в смт.Кирилівка, на кордоні з заказником о. Бірючий. Завдяки цьому ми маємо чистий пляж на узбережжі. Кількість місць на базі відпочинку “Меліоратор” – 118. Є майданчик для розміщення наметового містечка.